CZ
EN
Menu
Program
Plenární přednášky
TERMÍNY 2020
Cíle, vize a témata
---SBORNÍK PLNÝCH TEXTŮ 2019---
Základní informace
Zrušení konference
Pozvání
Pořadatel
Všeobecné informace
Záštity
Soutěže
Doprovodný program
Kontakt
PŘEDCHOZÍ KONFERENCE
2019
Fotogalerie 2019
2018
Fotogalerie 2018
2017
Fotogalerie 2017
ICCT 2016
Fotogalerie 2016
ICCT 2015
ICCT 2014
Pozvání
Vzhledem k zákazu pořádání akcí nad 100 účastníků, které
vydalo dne 10.3.2020 MZV ČR
,
jsme nuceni konferenci ICCT 2020 v připravovaném termínu zrušit.
O vzniklé situaci jednáme s přípravným výborem konference a budeme Vás co nejdříve,
nejpozději do pátku 13.3.2020, e-mailem informovat.
Kolegyně a kolegové, vážení přátelé, milí chemici,
je mi velkou ctí a zároveň potěšením Vás opět po roce pozvat již na osmý ročník Mezinárodní chemicko-technologické konference ICCT v krásném prostředí moravského Mikulova.
Jedním z hlavních záměrů konference je vytvářet prostředí pro vzájemné poznávání akademické sféry s průmyslem a je tedy příležitostí pro manažery a podnikatele vytipovat si mezi mladými vědci a výzkumníky své nové spolupracovníky.
Poslední léta a snad i výhledové prognózy ukazují, že se naší chemii, v průmyslu i ve výzkumu a vědě, docela daří. Nyní nám všem musí jít o to, aby se tento příznivý vývoj stal dlouhodobým trendem, například také tím, že se polepšíme ve vzdělávání chemie a technických oborů celkově, a to zejména na základních a středních školách.
Propojení chemických výrob, výzkumu (základního i aplikovaného) a technického školství je jediná cesta, jak z nastupující nutné etapy dekarbonizace ekonomiky učinit příležitosti a nikoli hrozby. Bez vzdělaných odborníků to však půjde jen těžko. Bude totiž dosti obtížné rozpoznat, co je dlouhodobým udržitelným technologickým směrem a co je momentálně populárním, ale v konci neužitečným a zbytečným snažením. Bude jistě nelehké rozpoznat, co je objektivně správné a poté mít dost energie dobré technologie (nejspíše vždy drahé) energicky a konkurenceschopně zavádět.
Věřím, že právě ICCT je místem, kde se dík skladbě účastníků můžeme věcně bavit o tom, jak tuto situaci postupně v chemii řešit.
Přijeďme tedy v dubnu 2020 do Mikulova, poslechněme zajímavá sdělení z chemických laboratoří i výrobních podniků. Povídejme si spolu po přednáškách i u sklenky vína o cestách, jak naši chemii mít nejen trvale udržitelnou, ale vysoce inovativní, a to samozřejmě také v mezinárodním kontextu.
Na shledanou v Mikulově.
doc. Ing. Jaromír Lederer, CSc.
předseda ČSPCH